5.10.2024 Já jako PARTNERKA/PARTNER >>>> Přidej se k nám na rodinné konstelace >>>>

Práci si najdu jinou, ale rodinu?

Sedl si ke stolu. Do třetinkového „půllitříku“ si nalil pivní speciál a s chutí se napil. Nečekal, až spadne pěna, a tak mu trošku ulpělo nad vrchním rtem. Olíznul se a znovu ucítil jemně nahořklou chuť s lehce zázvorovým „ocasem“. Tak jsem to udělal, prolétlo mu hlavou. Konečně!

Dva roky odhodlávání, řešení, zvažování, psaní Pro a Proti, bezesných nocí a bojování sám se sebou. Bojování s vlastním strachem, strachem ze změny. Bojování s našeptávačem, který se neúnavně vkrádal do myšlenek a říkal:

Nedělej to! Vždyť se máš dobře. Co víc bys chtěl? Nechceš toho už trošku moc? Jsi nevděčný. Jsi neomalený. Budeš toho litovat, nenajdeš nic lepšího. Nebudeš mít peníze. Tak dlouho jsi po této práci přeci toužil, tolik energie jsi vynaložil, abys byl přesně tam, kde jseš! Nebuď blázen!!!

Napil se a hluboce vydechl.

Možná jsem blázen, ale je mi to jedno. Jsem na sebe pyšný!

Znovu si prošel každou chvilku toho rozhovoru s šéfem, kdy mu oznamoval, že se rozhodl skončit.

Byl tak překvapený, zaskočený, kyselina mléčná mu změnila výraz obličeje. Bylo mi ho líto… i mně se trošku chvěl hlas. Ale cítil jsem, že dělám dobře. Obdivuju ho, vlastně ho mám i rád, přeju mu jen to dobré.

Vypil pivo z půllitříku a dolil si zbytek z lahve.

Ale sebe a moji rodinu mám rád víc. Občas jsem se choval jako prase, byl jsem nepříjemný na lidi, které miluju, byl jsem vystresovaný a vzteklý. Práci si najdu jinou, ale rodinu?

Dopil pivo, vypláchnul půllitřík a šel pro karty, aby si s prostřední dcerkou ještě zahrál karty, než půjde spát. Hráli Prší. Skoro pokaždé prohrál, ale neskutečně si to užíval.

Ten večer usínal s klidným úsměvem na rtech.

Po pár týdnech se dozvěděl, jak jeho odchod ovlivnil další životy. I někteří jeho kolegové se rozhodli odejít. Když viděli jeho, sebrali taky odvahu. Nebylo to firmou, bylo to touhou potom, změnit svůj život, vyvětrat, rozproudit stojaté vody, nabrat nový vítr do plachet a s ním i jiskru do oka.

Některé z těch uvolněných pozic změnily charakter, některé byly obsazeny novými lidmi. Těmi, kteří měli odvahu k tomu, jinde skončit a začít něco nového. Něco nového právě v této firmě.

A tak jedno rozhodnutí ke změně ovlivnilo životy mnoha lidí …

A jak jsi na tom s odvahou Ty?

G.

Gabriela Šátková
Astrologie a numerologie mi poskytují neobvyklé vhledy do osobnosti člověka, které dokážu velmi dobře využít při analýze nejrůznějších životních situací a událostí. To posléze vede k mnohem přesnějšímu pojmenování jádra věci a následně k pohybu lidí ku předu, na místo, kde chtějí být, žít a radovat se. Konkrétně tedy ven z nesnází, k učinění rozhodnutí, ke změně. Tu úlevu, jiskru a naději v jejich očích prostě miluju… Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.