11.5.2024 Já a hojnost a bohatství >>>> Přidej se k nám na rodinné konstelace >>>>

Co je to vlastně horoskop?

Nativní horoskop (horoskop zrození) je grafické znázornění postavení planet v čase a prostoru, tedy vyobrazení planet v okamžiku prvního nádechu člověka na určitém místě na Zemi.

Po obvodu kružnice jsou vyobrazeny znaky 12 znamení zvěrokruhu a každé z nich má k dispozici 30 stupňů pomyslného koláče. Tento „koláč“ je dále rozdělen do 12 jiných výsečí, tzv. domů, které nejsou stejně velké a označují 12 základních oblastí života, jako např. rodina, partnerství, zdraví, kariera, děti. Tyto výseče i jejich velikost se určují podle přesného času a místa narození.

Uvnitř koláče jsou vyobrazeny symboly planet v postavení, v jakém se nacházely v okamžiku narození člověka, spolu s úhly, které svíraly (červené nebo modré čáry), a to z pohledu místa narození. Z těchto údajů astrolog čte informace o člověku, jeho dispozice, talenty a výzvy, které mohou doprovázet jeho život.

Každé znamení s sebou nese určité vlastnosti. Ale i každá planeta má svůj význam. Např. Merkur souvisí s myšlením, Luna (Měsíc) s prožíváním, ale i s ženstvím a mateřstvím, Venuše a Mars mimo jiné se vztahy, sexualitou i životním nábojem a odhodláním atd.

Proto je pro astrologický rozbor osobnosti důležité nejen postavení Slunce, ale i dalších planet.

A vzhledem k tomu, že každá z planet projde tímto kolem za jinak dlouhou dobu, už nikdy nebude postavení planet stejné, jako v tomto okamžiku ani jako v okamžiku Vašeho příchodu na svět. Slunce projde tímto koláčem za jeden rok, Luna za cca 28 dní, ale některým planetám to trvá desítky, nebo i sto či více let.

Na takové grafické znázornění planet je možné se podívat i v případě vzniku státu, firmy, manželství, podepsání smlouvy, ale i ve chvíli nejrůznějších životních situací či světových událostí.

Existují také horoskopy, které se věnují konkrétnímu časovému období, např. jednomu roku života (solární horoskopy) či jednomu měsíci života (lunární horoskopy) nebo také partnerské horoskopy (popisují vztah dvou lidí, nejen životních partnerů, ale také např. sourozenců, kolegů, přátel, rodičů a dětí).

Čím přesnější údaje o narození (vzniku) jsou k dispozici, tím přesnější může takový rozbor horoskopu /osobnosti být. Někdy hrají roli i minuty, proto je dobré znát nejen den a místo narození, ale i co nejpřesnější čas. Ten je možné zjistit od rodičů, ale i na matrice či v porodnici v místě narození.

Pak už je to o umění a naladění astrologa. Ten si všímá přesného postavení jednotlivých planet, úhlů, bodů, směrů, naslouchá své intuici, a čte v horoskopu, anebo skrze horoskop, informace, myšlenky a pocity, které se pokouší dávat do vhodných slov.

Pokud Vás zajímá, jak vypadá Vaše kolo horoskopu a co o Vás říká postavení planet, do kterého jste se narodili právě VY, jaké jsou Vaše vlohy, životní výzvy a jak s tím co nejlépe naložit, mohu Vám to zprostředkovat.

Prozatím Vám přeji krásný den

Gábi

Už jste viděli karty Dodavatel odvahy, které jsem pro Vás vytvořila? Pokud ne, můžete si je prohlédnout ZDE
Gabriela Šátková
Astrologie a numerologie mi poskytují neobvyklé vhledy do osobnosti člověka, které dokážu velmi dobře využít při analýze nejrůznějších životních situací a událostí. To posléze vede k mnohem přesnějšímu pojmenování jádra věci a následně k pohybu lidí ku předu, na místo, kde chtějí být, žít a radovat se. Konkrétně tedy ven z nesnází, k učinění rozhodnutí, ke změně. Tu úlevu, jiskru a naději v jejich očích prostě miluju… Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.